CyberHackTeam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

¢увєянα¢ктєαм нα¢кιηg ѕє¢υяιту ρяσƒєѕуöηєℓ нα¢к

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular

2 posters
YazarMesaj
dark-xx
CyberHack Üyesi
CyberHack Üyesi
dark-xx

Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular Empty
MesajKonu: Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular   Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular Icon_minitimeCuma Nis. 18 2008, 17:05

Merhaba arkadaşlar.

Gördüğüm kadarıyla birçok arkadaşımız son zamanların popüler oyunu Ogame'i merak edip üye olmaya başladı bile.ende Bkısacası oyun hakkında özet geçmek istiyorum. Öncelikle Ogame'in oyun hikayesini merak edenlerin
http://ogame.com.tr/portal/?go=story&lang=tr adresi incelemelerini istiyorum.
Ogame tarihini tam olarak bilmiyorum ama sanırım 2yıl oldu almanyada başladı. Şuan 41farklı serveri ile hizmet vermekte. 2 mart 2005 günü ise Türkiyede ilk serverini açtı.Şuan ogame.com.tr'de kayıt olabileceğiniz 16farklı server bulunmakta.
Sıra geldi Serverleri yani evrenleri tanıtmakta.
Her server 12000max kullanıcının oynayabileceği bir "EVREN" oluşturmakta.
Oyunu ilk açtığınızda karşınıza bir "Genel Durum" Sayfası açılacak.Buradan gezegeninizin Çap, Sıcaklık, Pozisyon ve Puan durumunu göreceksiniz.Gezegeniniz eğer sıcaksa yani 0 derece üstü ise daha fazla enerji üretebilecek.Eğer 0 altındaysa tam tersine Deuterium üretimi artacaktır.
Şimdi gelelim oyunun en önemli yerine "Bina" buradan gezegeninizin üstüne alanınızın yettiği kadar bina çıkarabileceksiniz.Bına sayfasına tıkladığınızda karşınıza elinizdeki Metal, Kristal ve Deuterium ve basabileceğiniz binalar gelecek.Eğer sürekli saldıran ve bilgisayar başında sürekli vakit geçiren bir oyuncuysanız size önerim metal kristal ve Deuterium üretimi ile fazla vakit geçirmemeniz(16.seviye metal 14.seviye kristal ve 10.seviye Deuterium yeterli olacaktır).Bunun nedeni ise sürekli saldırılardan gelen Metal Kristal ve Deuterium'un olacağı için üretime değil tam tersine filoya vakit ayırmanız gerekecek.
Eğer diyorsanız ben bilgisayar başında çok vaktimi harcıyamam iyi bir savunma yapıp gezegeni defansif geliştiririm, bu sefer Metal 20 kristal 17 ve deut 12-13 yapmanızı öneriyorum.Filo yerine iyi bir savunma da yaparsanız kim tutar sizi yinede bunu önermiyorum ki, ikisini birarada dengede tutabilirsiniz(hem savunma hem filo).
Neyse gelelim geri kalanlara.Sol menüden "Teknik" linkine tıklarsanız oradan hangi bina, araştırma, filo veya savunmanın hangi seviyede bina ve araştırma gerektiğini görebileceksiniz.Yeni başlıyan bir oyuncuysanız size önerim ilk hedefiniz Casus sondası, Hafif avcı ve Küçük nakliye olsun.Binalarda ise 7.seviye metal 7.seviye kristal 4.seviye Deuterium en hızlı şekilde gelişmeniz için gereken başlangıç seviyesidir. Bina bölümünde son olarak bir tavsiyem var.Sakın ama sakın "Roket Silosuna" basmayın.Genelde yüksek fiyatı olan birşeyin iyi birşeydir mantığı ile yaklaşmak gerekirse bu tam tersine başlangıçta pekde yararlı birşey değil.Ne işe yaradığını merak edenlere. 2.seviye roket silosuna kadar gelebilirseniz yakalayıcı roketler yapıp size gelen roketleri gezegeninize girmeden havada vurmak.Saldıran taraf ise gezegenler arası roket için 4.seviye roket silosunu inşa edip maliyeti yüksek olan gezegenler arası roket yapmalı.
Sıra geldi Araştırmalara.
iyi bir oyuncunun yüksek araştırmaları olması şart.
Silah tekniği , zırh tekniği ve koruyucu kalkan tekniği gemi ve savunma araçların güçlerini her seviye artırımında %10 yükseltiyor.size tavsiyem 2hafta içinde 6-6-6 tekniğini yakalamaktır.Casusluk seviyesi nekadar artarsa okadar iyi bir şekilde rakibinizin tüm araştırma ve filosunu görebileceksiniz. Hernekadarda kristal miktarı çok istese bile hedefiniz 8.seviye olmalı.Bu sayede rakibinizin size saldırı anında gelen gemilerin kaçar tane olduğunu görebileceksiniz.
Tersaneye gelince. Saldırmayı sevenlerin hedeflerine ilk hafta için kruvazör olmasını tavsiye ediyorum. 3haftadan sonra komuta gemisine bastığınız gün ogame'in asıl başladığı gün olacaktır.Savunmacılar için ise Gaus topu öneriyorum.Hernekadarda maliyeti yüksek olsada 1komutayı devirecek güçtedir ama başlarda hedefiniz elinize geçen her madeni savunmayı güçlendirmek için olsun.100roketatar 50hafif lazer topuna herkes ilk haftalarda dalmak istemeyecektir
Son olarak Galaksi ve Ay'ı anlatacağım.
Galaksi seçeneğinde her bir güneş sistemindeki oyuncuları görebilir ve sonda atabiliyorsunuz.Genelde kurbanlarınızın koordinatlarını notlar bölümüne kayıt etmenizi öneriyorum.Eğer oyuncu yeşil renkte ise: Oyuncu sizden kat kat düşük puanlı (Noob Koruması) eğer Kırmızı ise sizden yanılmıyorsam 5kat yüksek bir puana sahip yine saldıramıyorsunuz.Eğer Mavi ise Tatil modunda.Geriye kalan özellikleri Galaksi sayfasının altından öğrenebiliyorsunuz.
Ay: muhteşem bir gezegen.2 büyük ordunun birbiri ile çarpışıp metal ve kristal artıklarının birleşmesinden oluşan bir gezegen.genelde enaz 30kruvazörlük bir artıktan %1 lik şans ile oluşmakta(max %20). Ay ile ne yapabiliyorsunuz?
Karşındaki oyuncunun tüm filo hareketlerini 5000Deuterium ödeyerek bir seferlik öğrenebiliryorsunuz. Bu herşeye bedel inanın bana. Ayrıca, Ay'ın çıktığı gezegen'den (çarpışmanın olduğu kordinatta çıkıyor)Ana gezegeninize yani 1:1:3Ay'dan 1:1:3Ay'a 3dakika kadar bir yol uzaklığında.
Son olarak birkaç tavsiyem olacak biliyorum biraz uzadı ama bunlar olmazsa olmaz öneriler.
Filonuzu herzaman kaldırın.Tüm madenleri nakliye gemileri ve saldırı filonuzla beraber bir diğer gezegeninize bilgisayar başında olmayacağınız süre kadar havalandırın.
ve bol bol koloni gemisi çıkarıp boş alanları erkenden Sömürgeleştirmeye çalışın.
Bunun dışında rakibinizi asla affetmeyin bu bir oyun kaybetseniz bile bu oyunun bir parçasıdır.Unutmayın kimse en iyi değildir..
Bol şans.
BLacK
SySTeM RooT
SySTeM RooT
BLacK

İş/HobiLeR : BiLGiSaYaR
Lakap : BLacK

Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular Empty
MesajKonu: Geri: Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular   Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular Icon_minitimeCuma Nis. 18 2008, 23:07

soal güzel bilgi iyi hazırlamışın
http://www.cyberhack.nstars.org

Ogame Nedir.Merak edenler ve yeni başlayacak olan oyuncular
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SiLkRoAd OnliNe NeDiR ?
» Metin2 Nedir?