CyberHackTeam
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

¢увєянα¢ктєαм нα¢кιηg ѕє¢υяιту ρяσƒєѕуöηєℓ нα¢к

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yardim Dosyasina Trojan Gİzlemek

YazarMesaj
BLacK
SySTeM RooT
SySTeM RooT
BLacK

İş/HobiLeR : BiLGiSaYaR
Lakap : BLacK

Yardim Dosyasina Trojan Gİzlemek Empty
MesajKonu: Yardim Dosyasina Trojan Gİzlemek   Yardim Dosyasina Trojan Gİzlemek Icon_minitimePaz Mart 23 2008, 22:12

Windowsun kullandığı Help dosya formatı (*.cnt , *.hlp) pek çoğumuz için zararsız dosya olarak bilinir. Ancak bulunan bir bug bunların başka amaçlar için kullanılabileceğine dikkat çekti. Bu dosyalar sayesinde hlp dosyasını çalıştıran kişi farkına varmadan başka bir programı çalıştırabilir.
*.cnt dosyalarında help dosyalarının Table Of Content-leri yani başlık bilgileri yer alır. Zaten bir help dosyası çalıştırınca otomatik olarak bu dosya oluşur. normalde bu windows tarafından oluışturulan ve zararsız bir dosyadır. *. cnt dosyasının içinde hangi başlığın hangi help dosyasını çağırdığı kayıtlıdır. Bu kayıt değiştirilerek bir programı çalıştırabiliriz.

- Önce C:Program FilesMicrosoft OfficeOfficeWDMAIN8.GID dosyasını silin. (Gerekirse winhlp32.exe dosyasını kapatın.)

- C:Program FilesMicrosoft OfficeOfficeWDMAIN8.CNT dosyasını text dosyası gibi editleyerek şu satırları yazın.

Önce şu satırı
3 Word 97 new features=woidxWhatsNewInMicrosoftWord97@wdnew8.hlp >REF

Şöyle değiştirin.

3 Word 97 new features=!EF("CMD.EXE","",1)

- Winword açıp Hlp Menüsünü Oradan Content i seçin.
- "Word 97 new features" başlığını bulup tıklayın.
- cmd.exe dosyasının çalıştığını göreceksiniz....
http://www.cyberhack.nstars.org

Yardim Dosyasina Trojan Gİzlemek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» web sitesine trojan koyma video